6 najpopularniejszych producentów opon

opony

Producenci opon prześcigają się swoimi nowoczesnymi rozwiązaniami. Ten obszar rynku daje bardzo duży wybór w zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów produkcji.

Bridgestone

Jest to najprawdopodobniej największy producent opon na świecie. Ta tokijska firma produkuje różne typy opon samochodowych dla prawie wszystkich typów pojazdów. Firma zaopatruje największe zespoły Formuły 1. W swoim asortymencie posiada opony zimowe, letnie i całoroczne.

Michelin

Francuska firma produkująca opony m.in. samochodowe czy również rowerowe. Wyjątkowa jakość produktu zapewniła firmie około 130 lat istnienia na rynku. Opony Michelin wolno się zużywają i mają wyjątkową trwałość, a ich mały opór toczenia zapewnia mniejsze zużycie paliwa.

Goodyear

Goodyear gwarantuje wysoki komfort jazdy bez względu na warunki pogodowe. Amerykańska firma przez lata była liderem w produkcji opon całorocznych. Gwarantuje wyjątkową przyczepność na mokrej nawierzchni.

samochód

Continental

Jest to niemiecka firma, która poza oponami produkuje również części samochodowe, takie jak systemy hamulcowe. Firma cieszy się popularnością szczególnie ze względu na wysoką jakość opon do lekkich samochodów ciężarowych. Komfortową i ekonomiczną jazdę gwarantują takie cechy jak wysoki przebieg i niskie opory toczenia.

Dunlop

Dunlop jest najczęściej kojarzona z produkcją opon sportowych. W testach ogumienia bardzo dobrze wypadają szczególnie ich opony zimowe.

Pirelli

Opony tej firmy są przeznaczone do lekkich samochodów ciężarowych i samochodów osobowych. Firma z siedzibą w Mediolanie gwarantuje wysoki komfort jazdy na wszystkich rodzajach nawierzchni. Opracowana przez firmę technologia zabezpiecza przed gwałtownym spadkiem ciśnienia w oponie w przypadku zewnętrznego przebicia, co jest częstym powodem wypadków samochodowych.

Wybór opon jest bardzo ważną kwestią, na której nie powinno się oszczędzać. Przed decyzją wymiany opon w swoim samochodzie należy przeanalizować co proponuje dany producent. Wiele najnowszych technologii zapewnia wysoką jakość, a także komfort i bezpieczeństwo jazdy.