Auto z USA – czy warto importować?

auta

Dla fanów amerykańskiej motoryzacji odpowiedź może być tylko jedna- tak! Tylko w Stanach Zjednoczonych znajdziemy klasyki utrzymane w dobrym stanie. Jednak warto również zwrócić uwagę na bardziej popularne modele, których zakup w USA może być znacznie tańszy niż w Europie.

Większy rynek oznacza większy wybór modeli i większą konkurencję, dzięki czemu ceny aut używanych są znacząco niższe niż w Europie. Wystarczy przejrzeć amerykańskie portale z ogłoszeniami takie jak craiglist.com czy ebay.com, aby zorientować się, jak duży będziemy mieć wybór, jeśli zdecydujemy się na import auta. O wiele łatwiej będzie również zakupić legendarne modele, jak chociażby Ford Mustang sprowadzając go zza oceanu, niż szukać utrzymanego w dobrym stanie egzemplarza na starym kontynencie.

auta z USA

Jak kupić auto z Ameryki?

Wiele osób nie ma możliwości ani czasu, aby polecieć do Stanów Zjednoczonych i osobiście zakupić wypatrzony na portalu internetowym samochód. W takim przypadku polecamy skorzystanie z usług pośrednika, który wiedząc jakiego auta szuka klient dokona wszelkich formalności i zorganizuje transport auta do kraju. Profesjonalny agent albo dokona zakupu konkretnie wskazanego egzemplarza, albo korzystając z przekazanych informacji co do modelu, rocznika, przebiegu kilometrów czy stanu technicznego, a nawet koloru przedstawi, jakie pojazdy są aktualnie dostępne i wspólnie z klientem dokona wyboru. W ten sposób nawet nie mając za wiele czasu, nie mając ochoty na długą i kosztowną podróż do Ameryki, a nawet nie znając języka angielskiego możemy stać się właścicielami importowanego auta.

Jakie są ceny?

Niektórzy mają również obawy, czy korzystna różnica między ceną europejską a amerykańską nie zostanie „zjedzona” przez opłaty, koszty transportu, ubezpieczenie, cła i podatki. Oczywiście należy przed zakupem dokonać stosownych kalkulacji. Z doświadczenia profesjonalnych firm pośredniczących w takich transakcjach wynika, że w większości wypadków import nadal się opłaca.

Koszty transportu czy tłumaczenia dokumentów są stałe, a dla firmy zajmującej się tym na co dzień będą z pewnością niższe niż dla prywatnej osoby, która chciałaby skorzystać z takich samych usług. Agenci działający na miejscu w imieniu klienta są również doskonałymi negocjatorami i utargują dla klienta najlepszą możliwą cenę. Wszystko to sprawia, że jeśli rozsądnie podejdziemy do obliczeń i skorzystamy z usług pośrednika z pewnością zaoszczędzimy na kupnie importowanego samochodu.

import aut z USA

Porównując ceny aut w USA i w Europie warto pamiętać, że sprowadzenie samochodu zza naszej zachodniej granicy również wiążę się kosztami niezawartymi w cenie zakupu takimi jak transport czy opłaty uiszczane przy rejestracji pojazdu. Natomiast rozglądając się po polskim rynku często ciężko znaleźć używane auto w dobrym stanie technicznym czy o względnie małym przebiegu kilometrów. Import zza oceanu wydaje się być więc rozsądną alternatywą.

Podsumowując import auta ze Stanów Zjednoczonych to szansa na zdobycie wymarzonego modelu w bardzo atrakcyjnej cenie. Często samochody mają mniejsze przebiegi niż w Europie i są w lepszym stanie technicznym, dzięki czemu posłużą nam o wiele dłużej. Nie bez znaczenia jest również fakt, że na rynku amerykańskim znajdziemy unikalne modele będące gratką dla każdego fana motoryzacji. Korzystając z usług firmy pośredniczącej w zakupie i transportu pojazdów ze Stanów Zjednoczonych unikniemy