Car wrapping – co to jest?

car wrapping

Car wrapping cieszy się sporą popularnością za granicą jednak w Polsce dopiero rozwija się zyskując stopniowo coraz większą ilość zwolenników. Decydując się na zastosowanie tej techniki możemy wyróżnić swój samochód spośród innych, nadać mu wyjątkowy charakter i jednocześnie ochronić lakier przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych.

 

Zabezpieczymy powierzchnię naszego samochodu przed działaniem promieni UV, a także przed ostrymi kamieniami czy błotem. Co warto wiedzieć o car wrappingu i kiedy warto się na niego zdecydować?

Czym jest car wrapping?

Car wrapping polega na oklejeniu samochodu, dzięki któremu możliwe jest całkowite zmienienie jego wizerunku. Dzięki takim działaniom możemy samodzielnie zaprojektować wygląd naszego pojazdu dzięki czemu skutecznie odróżnimy go od innych samochodów poruszających się po drogach.

Technika ta jest często wykorzystywana także w różnorodnych przedsiębiorstwa tak aby ujednolicić wizualnie wykorzystywane pojazdy oraz zastosować je jako swoistego rodzaju reklama. Car wrapping możemy jednak wykorzystać również prywatnie gdy zdecydujemy się na zmianę barwy naszego samochodu. Stosując tę technikę możemy uzyskać różnorodnych efektów na przykład chromu, karbonu, a nawet szczotkowanego metalu na powierzchni naszego pojazdu.

Dostępna jest również możliwość uzyskania całkowitego matu lub błyszczącej powierzchni. Folią wrappingową możemy pokryć całe auto albo jego pojedyncze części. Dzięki tej technice bez większych trudności zmienimy wizualnie nasz samochód jednak warto pamiętać, że metoda ta ponadto niesie ze sobą również wiele innych korzyści. Folia naklejana na powierzchnię blachy stanowi również swego rodzaju ochronę pomiędzy oryginalnym lakierem pojazdu a czynnikami zewnętrznymi, które mogłyby spowodować jego zniszczenie.

folia wrappingowa

Bardzo często podczas intensywnej eksploatacji samochodu dochodzi do uszkodzenia lakieru przez piasek, kamienie, promienie słoneczne czy owady. Dzięki zastosowaniu car wrappingu można odświeżyć nasz samochód całkowicie zmieniając jego wygląd bez konieczności lakierowania. Decydując się na takie rozwiązanie dla naszego pojazdu wraz ze specjalistami możemy zdecydować jaki kolor oraz jaki rodzaj folii zostanie wykorzystany.

Ponadto coraz więcej przedsiębiorstw umożliwia samodzielne zaprojektowanie i wyglądu auta, dzięki któremu będziemy mieli dokładną kontrolę tego jak zmieni się nasz pojazd oraz jaki będzie efekt końcowy. Car wrapping umożliwia nam przeprowadzenie różnorodnych zmian zarówno odnośnie tekstur, kolorów czy wykończenia auta. Stosując odpowiednie techniki możemy sprawić, że nasz samochód zyska wyjątkowy charakter i będzie gwarantował nam wyróżnienie się spośród milionów innych pojazdów.

Folia wrappingowa – rodzaje

Car wrapping wymaga wykorzystania profesjonalnych folii, które sprawią, że możliwe będzie uzyskanie określonego efektu wizualnego. Dostępne są obecnie folie monomeryczne, polimeryczne i wylewane. Ich rodzaj dobiera się względem efektu jaki chcemy osiągnąć oraz to na jakie powierzchnie będzie przyklejany dany element do samochodu. W przypadku chęci naklejenia na samochód reklamy bądź loga danej firmy stosuje się zazwyczaj folie monomeryczne, które świetnie sprawdzają się w krótkim okresie.

Chcąc aby naklejona folia utrzymywała się na naszym pojeździe przez dłuższy czas zdecydujemy się na wersję wylewane. Folie polimeryczne stosuje się natomiast na lekko załamanych i płaskich powierzchniach. Wiele osób decydując się na car wrapping pragnie uzyskać określone efekty wizualne w związku z tym bardziej skomplikowane zabiegi przeprowadza się z wykorzystaniem folii wylewanych, które doskonale sprawdzają się w tuningu detali.

car wrapping

Oprócz rodzajów folii jakie są wykorzystane podczas car wrappingu istotna jest również jej jakość. Decydując się na skorzystanie z tej techniki warto poszukać profesjonalnego przedsiębiorstwa, które posiada doświadczenie w tego typu działaniach. Warto sprawdzić portfolio oraz opinie klientów, którzy korzystali z tego typu usług. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że folia naklejona na nasz samochód będzie wytrzymała i będzie w stanie służyć nam przez określony czas.

Car wrapping wymaga nie tylko dokładności, ale również zapewnienia odpowiednich warunków na przykład czystej przestrzeni oraz stabilnej temperatury. Osiągnięcie zadowalającego efektu wymaga poświęcenia sporej ilości czasu na detale.