Czyszczenie felg po zimie

czyszczenie felg szczecin

Zawsze gdy nastanie już okres typowo jesienno-zimowy i spadnie już pierwszy śnieg, tłumy ludzi oblegają zakłady oferujące nam wymianę opon. Nie ma w tym nic złego. Bardzo dobrze tak naprawdę, że wiele osób wymienia opony na zimowe. Świadczy to o naszym zdrowym i rozsądnym podejściu. Musimy wyjść z założenia, że robimy to dla zdrowia i dla życia naszego jak i także naszych współpasażerów.

Popularne środki do czyszczenia felg

Zwykle przy wymianie zauważamy, że nasze felgi aluminiowe są zniszczone i wymagają renowacji. Z zewnątrz jeszcze są w miarę dobrym stanie, jednak w zagłębieniach jak i także od tyłu to już jest istna tragedia. Każdą renowację felg należy rozpocząć dokładnym jej wyczyszczeniem, ponieważ brud oraz inne paskudztwa są zwykle poprzyklejane do naszej felgi. Gdy taki widok widzimy to zdecydowanie kłania się nam już czyszczenie felg. Zdecydowanie czyszczenie felg aluminiowych należy rozpocząć od kupienia płynu do mycia felg. Zdecydowanie najlepszy płyn zależy od stopnia zabrudzenia naszych felg. Wymienia się najczęściej trzy preparaty:

  • Pierwszy to preparat marki Shell. Wiele niestety na Internecie ma jednak opinii mocno negatywnych.
  • Kolejny preparat to polecany tak powszechnie preparat Autoland. Rzeczywiście jest bardzo dobry. Brud bardzo ładnie schodzi. Jednak nie we wszystkich zakamarkach tak świetnie sobie radzi.
  • Preparat Sunnycar. Preparat ten jest najtańszy jeśli chodzi o te trzy przeze mnie wymienione. Brud rozpuszcza się wprost znakomicie. Wystarczy w zasadzie spryskać kilka razy, po czym chwile odczekać po czym na gąbeczce wszystko bardzo fajnie schodzi.

Jednak każdy z tych trzech parametrów ma jedną przynajmniej swoją wspólną wadę. Co tą wadą jest? Że żaden z nich nie zapewnia rozpuszczenia się, ani także nie pomaga oderwać z felg aluminiowych smoły. Jednak na wszystkich tychże preparatach jest napisane, że usuwa wszystkie drogowe zanieczyszczenia.czyszczenie felg Szczecin

Skuteczne usuwanie smoły

Jeśli chodzi o smołę to idealnie sprawdza się Brunox. Wystarczy bowiem wypsikać nim felgi, odczekać chwilkę i usunąć smołę. Preparat znacznie ułatwia pracę i idealnie smołę rozpuszcza. Jednak musimy wiedzieć, że czyszczenie felg nie jest pracą łatwą. Musimy się przy niej bardzo mocno napracować. Co do tego nie mamy żadnych, nawet najmniejszych wątpliwości. Jednak jak to się mówi i jak już mówiły nasze prababcie ciężka praca popłaca i efekty naprawdę są mocno zdumiewające. Musimy mieć tego świadomość i musimy się po prostu z tym liczyć. Innego wyjścia absolutnie nie ma i nigdy nie będzie.

Gdy nie będziemy dbać regularnie czy to o nasze felgi czy też ogólnie o nasz samochód to po pierwsze nie będzie on nam służył tak długo jak tego oczekujemy, a po drugie nie będzie wyglądał pięknie i estetycznie, a chyba właśnie na tym nam zależy. Co do tego także nie mamy żadnych i także nawet najmniejszych wątpliwości. Gdy o coś nie dbamy to z góry skazujemy go na brzydkie warunki czy też brzydkie życie. Powinniśmy dbać o wszystko co mamy i tak naprawdę to powinno być dla nas najważniejsze.