Dla kogo Ford Fiesta? Sprawdzamy markę

wynajem samochodów EliteRent.pl Wrocław

Wydaje się, że Ford Fiesta to auto raczej niepozorne – bardziej rodzinne niż dla faceta, który chce nieco pobawić się osiągami, raczej miejskie niż na dalsze wyprawy i większą eksploatację. To pierwsze wrażenia – sprawdzimy, czy mają potwierdzenie w faktach.

Dane techniczne – czy ten samochód się opłaca

Dane zawsze mówią same za siebie. Generalnie w zestawieniach mocy, spalania, przyspieszenia itd. Fiesta wypada raczej nieźle. Silnik jest nieduży – pojemność 1.25 nie stanowi wiru na gotówkę w baku, co przekłada się też na spalanie. Jest ono rzeczywiście niewielkie – ok. 5 litrów w trasie, 6,5 po mieście. Trzeba przyznać, że to rzeczywiście niewiele. Przy mocy 82KM można mu zarzucać małe możliwości, ale jeśli ktoś szuka lekkiego, zwrotnego samochodu do jazdy głównie po mieście, Fiesta sprawdzi się znakomicie.

Auto zapewnia niezłe warunki i przyzwoity komfort jazdy. Pięciodrzwiowy model jest wygodny, w środku jest sporo miejsca, także z tyłu. Wentylacja i ogrzewanie funkcjonują bardzo wydajnie, dzięki czemu jazda nawet w trudnych warunkach pogodowych nie jest dla podróżujących przykra. Również wysoko jest oceniana przez użytkowników widoczność, a także – co istotne – ergonomia użytkowania. Samochód nieźle wycisza dźwięki z zewnątrz, choć przy tak niskiej mocy silnika na wyższych obrotach można słusznie spodziewać się głośniejszej pracy samochodu.wynajem samochodów Wrocław

Wypożyczalnie samochodów oferują Fiestę?

Tak, ten mały, dość zwyczajny samochód klasy B jest dostępny również w wypożyczalniach aut – nie ma się co dziwić. Jest wygodny, zwrotny, niedrogi w utrzymaniu. Nie jest tym typem pojazdu, który często martwi posiadacza usterkami. 84% kierowców wybrałoby ten samochód jeszcze raz, choć niektórzy zastrzegają, że woleliby jednak model z silnikiem o wyższej mocy i pojemności przynajmniej 1.4.

Kierowcy doceniają czuły układ kierowniczy – dlatego na początku samochód może wydać się zbyt czuły, zwłaszcza początkującym kierowcom. Jego niewątpliwą zaletą jest układ jezdny – samochód bardzo dobrze radzi sobie z nierównościami, więc na polskich drogach doskonale się sprawdzi. Dobrze trzyma się drogi – to kolejny atut.

A dlaczego uznawany jest za auto raczej rodzinne? Cóż, jest przede wszystkim wygodny, nieduży, choć wiele pomieści, ma przestronny bagażnik, „krótką” skrzynię biegów i małą pojemność silnika. Do rozwożenia dzieci po mieście czy na wakacyjne wypady w kraju – jak znalazł.

Ten samochód oferuje między innymi wypożyczalnia EliteRent Wrocław przy Granicznej 190.