Dlaczego warto przyciemnić szyby w samochodzie?

folia przyciemniająca szyby

Szyby w samochodzie możemy przyciemnić samodzielnie, wykorzystując dostępne w ofertach sklepów folie lub możemy zdecydować się na pomoc profesjonalistów. Niezależnie od tego, którą z wersji wybierzemy możemy być pewni, że takie działanie przyniesie nam wiele korzyści.

Zgodnie z polskim szyba czołowa musi posiadać minimalną przepuszczalność światła na poziomie 75%, a przednie boczne 70%,  jednak w przypadku tylnych szyb możemy w dowolnym stopniu zastosować folię przyciemniającą.

Jakie korzyści przyniesie nam zastosowanie folii przyciemniających i kiedy ma to sens?

Ochrona przed światłami

Głównym celem przyciemniania szyb jest zniwelowanie mocnego promieniowania, które może przeszkadzać w trakcie prowadzenia samochodu. Bardzo często w trakcie jazdy oślepia nas słońce lub reflektory samochodów, które jadą znad przeciwka.

Jest to wyjątkowo uciążliwe zwłaszcza gdy nie przepadamy za noszeniem okularów przeciwsłonecznych. Lekkie przyciemnianie szyb wyeliminuje ten problem przenosząc korzyści zarówno w lecie, a także w zimie gdy odbijane od śniegu światło także może stanowić problem.

Folia przyciemniająca gwarantuje ochronę przed promieniowaniem UV i dodatkowo przekłada się to na zmniejszenie nagrzewanie się samochodu w gorące dni.

Większe bezpieczeństwo każdego dnia

Korzyści jakie wiążą się z zastosowaniem folii przyciemniających na naszych szybach nie kończą się na redukcji świateł dochodzących do kierowcy. Folia nałożona na szyby zabezpiecza je również w trakcie wypadku bądź kolizji.

Nawet w takich sytuacjach możemy liczyć na to, że folia zapobiegnie wpadnięciu odłamków szkła do wnętrza kabiny zwiększając nasze bezpieczeństwo. Szyby stają się mocniejsze i bardziej bezpieczne. Większe bezpieczeństwo wiążące się również z zastosowaniem przyciemniania szyb jest również spowodowane tym, że osoby z zewnątrz nie widzą co znajduje się w środku pojazdu.

Dzięki temu zmniejszamy ryzyko rabunku oraz chronimy swoją prywatność. Nie musimy martwić się o pozostawione w samochodzie torebki czy telefony komórkowe. Dodatkową zaletą jest również to, że wielu osobom przyciemniane szyby podobają się ze względów wizualnych. Samochód wygląda wówczas zdecydowanie bardziej luksusowo i elegancko.

Łatwe zakładanie i demontowanie

Mimo, że zakładanie folii przyciemniających może wydawać się trudnym i skomplikowanym procesem może przeprowadzić je każdy z nas. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednią ilość folii przyciemniającej oraz zadbać o właściwe warunki, w których przeprowadzone będą wszystkie działania.

przyciemnianie szyby

Stosując się do instrukcji krok po kroku będziemy mogli w estetyczny sposób przykleić folię przyciemniającą, która będzie nam przez długi czas towarzyszyć każdego dnia gwarantując bezpieczeństwo i wysoki komfort jazdy. Jeśli jednak uważamy, że nie poradzimy sobie z nałożeniem folii na wybrane przez nas szyby, możemy skorzystać z usług profesjonalnych firm.

Będziemy wówczas mogli być pewni, że efekt końcowy będzie perfekcyjny oraz zaoszczędzimy sporą ilość czasu. Pamiętajmy jednak, że jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z usług konkretnej firmy przyciemniającej szyby poszukajmy przedsiębiorstwa, które posiada doświadczenie aby mieć pewność, że efekt końcowy będzie estetyczny.

Folie wykorzystywane do przyciemniania powinny być wysokiej jakości, w innym przypadku szybko wyblakną i stracą swój atrakcyjny wygląd. Będą się one również szybciej rysowały przez co zajdzie potrzeba ich wcześniejszej wymiany.

Zdecydujemy się na produkty wysokiej jakości, które sprawią, że będziemy mogli przyciemniane szyby wykorzystywać przez długi czas bez martwienia się o to czy zmienią swój wygląd i czy spełniają w wystarczającym stopniu swoje funkcje.