Dlaczego warto wynająć motocykl w celach turystycznych?

Motocykl BMW gs

Zakup czy wynajem motocykla? To pytanie, które coraz częściej zadają sobie doświadczeniu motocykliści, którzy pragną zwiedzić świat na dwóch kołach. Wiąże się to z faktem, że nowoczesne pojazdy kosztują bardzo dużo i nie każdy jest w stanie sobie na to pozwolić. Wynajem motocykli, pomimo tego, że nie pozwala na całkowitą swobodę użytkowania to jednak jest znacznie lepszą opcją w stosunku do ich zakupu. Szczególnie w przypadku podjęcia się dalekiej wyprawy na dwóch kołach wynajem będzie najlepszym wyborem. 

Wynajem czy zakup motocykla?

Różnice między zakupem motocykla na własność, a jego wynajmem są ogromne. Pierwszym widocznym aspektem obydwu rozwiązań są koszty, które w przypadku zakupu są znacznie większe. Decydując się na wynajem pojazdu można liczyć na atrakcyjne oferty podczas długoterminowego wynajmu np. na miesięczną wyprawę. Warto także wspomnieć, że wypożyczane motocykle zawsze są ubezpieczone w pełnym pakiecie OC, AC i NNW, który zwiększa bezpieczeństwo motocykla oraz kierującego na trasie, dzięki wykorzystaniu pomocy drogowej. 

Wypożyczalnie posiadające w ofercie motocykle często także dają możliwość wyposażenia sprzętu w dodatkowe akcesoria, które w przypadku zakupu są bardzo kosztowne i nie każdy mógłby sobie na to pozwolić. Dodatkowo posiadając motocykl na własność trzeba pamiętać, że wszelkie naprawy będą dokonywane z własnej kieszeni, co generuje dodatkowe koszty. Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw, wydaje się, że wypożyczenie motocykla na miesięczną wyprawę będzie najlepszym i najtańszym rozwiązaniem. W takim przypadku nie trzeba martwić się o ubezpieczenie, serwis oraz stan pojazdu. Kierujący musi tylko pamiętać o regularnym tankowaniu oraz zachowaniem zdrowego rozsądku podczas jazdy.

Wynajem motocykla turystycznego

Ceny wypożyczenia dwóch kółek są zależne od długości wynajmu. Oczywiście im dłuższy czas tym lepsza cena w stosunku dobowym. Stali klienci z pewnością mogą także liczyć na dodatkowe rabaty bądź ciekawe akcesoria, które zostaną wliczone w cenę najmu. Warto więc brać pod uwagę, że wynajem motocykla na wyprawę będzie bezpieczną oraz tanią opcją dla każdego, kto pragnie wygodnie zwiedzić kawałek świata w ten sposób. 

Wynajem motocykla, a turystyka. Na co zwrócić uwagę?

Decydując się na wyprawę motocyklową należy przede wszystkim z góry określić destynację, ponieważ pozwoli to dobrać odpowiedni model motocykla z wypożyczalni. Jeżeli celem podróży będą górzyste tereny jak np. Norwegia, które połączone są ze zmiennymi temperaturami oraz pogodą to najlepszym wyborem będzie duży motocykl o sporym zapasie mocy. Dodatkowo warto wybierać modele, które mogą zostać doposażone w dodatkowe akcesoria takie jak np. sakwy boczne i tylne, orurowanie ochronne, nawigację oraz kamerę. Takie podstawowe elementy pozwolą zapewnić bezpieczeństwo oraz komfort podczas podróży. 

Wynajmując motocykl należy także dokładnie sprawdzić wypożyczalnię, która oferuje swoje usługi. Warto wybierać te, cieszące się dobrą renomą wśród zadowolonych klientów. Dzięki temu można uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z wynajmem oraz zyskać pewność, że wypożyczane motocykle są w bardzo dobrym stanie wizualnym jak i technicznym, pozwalającym na bezpieczne podróżowanie na dalekie odległości. Dla wielu kierowców stan techniczny pojazdu jest najważniejszym elementem, dlatego wypożyczalnie dbają o jak najlepszy serwis motocykli. 

Wypożyczalnia Motocykli BWM

Czy warto wynająć motocykl do turystyki?

Zdecydowanie warto inwestować w wynajem profesjonalnych motocykli wraz z dodatkowym osprzętem w przypadku podjęcia decyzji o wybraniu się w daleką podróż na dwóch kołach. Wynajem to nie tylko oszczędność w stosunku do zakupu motocykla, ale także wygoda dla kierującego.

Wypożyczalnie pozwalają na dodatkowe doposażenie pojazdu w oryginalne akcesoria, które znacznie ułatwiają podróż i zapewniają większy jej komfort. Warto jednak wybierać tylko sprawdzonych dostawców motocykli oraz wypożyczalnie, które cieszą się bardzo dobrą opinią wśród klientów. Ważny jest bowiem stan techniczny motocykli turystycznych, a wypożyczalnie z pozytywną renomą na rynku z pewnością zadbają o ich stan. Podejmując decyzję o wypożyczeniu motocykla długoterminowo w celach turystycznych można mieć pewność, że jest to oszczędność zarówno pieniędzy jak i nerwów związanych z samym przygotowaniem pojazdu do trasy.