Długoterminowy wynajem motocykla – czy to się opłaca?

motocykl BMW wypożyczenie

Każda osoba, która chociaż raz puściła się w wir jazdy na dwóch kółkach dobrze wie, jak bardzo pasjonująca może być ta aktywność. Motocykliści – zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści opowiadają się w samych superlatywach nad tymi mechanicznymi pojazdami. 

Motocykl – bez wątpienia najbardziej wszechstronny pojazd mechaniczny 

Jazda na motocyklu dla wielu osób jest pasją, jak i sposobem na spędzanie wolnego czasu, podczas którego mogą spełniać swoje największe marzenia. Motocykle mają bardzo wiele zalet, a ich uniwersalny charakter sprawia, że mogą być użytkowane zarówno w mieście, jak i w terenie. Mechaniczne jednoślady niezmiernie ułatwiają życie w dużych metropoliach, gdzie ruch uliczny jest bardzo natężony i tworzą się korki. Z pomocą motocykla można je bez problemu ominąć i niezwykle oszczędzić czas – zwłaszcza w godzinach szczytu. Posiadacze mechanicznych jednośladów wiedzą, jak bardzo ułatwiają one życie, dodatkowo niezmiernie je urozmaicając. 

Jazda na motorze to wyjątkowe doświadczenie, które dostarcza ogrom pozytywnych emocji. Możliwość osiągania zawrotnych prędkości i poczucia adrenaliny to coś, co motocykliści bardzo cenią. Aktywność ta jest bez wątpienia bardzo niebezpieczna i zazwyczaj miłośnicy szybkiej jazdy to osoby lubiące ryzyko. Umiejętność zachowania zimnej krwi i brak obaw do podejmowania odważnych decyzji to podstawowe cechy każdego motocyklisty. Podróże motocyklowe bez wątpienia są gwarancją wielu przygód i niezapomnianych wrażeń – nic zatem dziwnego, że na świecie jest tak wielu pasjonatów tej aktywności. 

wynajem BMW GS 1250

Długoterminowy wynajem motocykla – czy to się opłaca?

Niektóre osoby z różnych przyczyn nie chcą lub nie mogą zdecydować się na zakup motocykla. Jednakże opcja wynajmuje niesie ze sobą bardzo wiele zalet i z tego względu można śmiało powiedzieć, że rozwiązanie to jest opłacalne. Kupno maszyny wiąże się z posiadaniem jednego modelu, przez co najmniej kolejne kilka lat. Zakup jest wiążący, a koszty utrzymania, np. kwota ubezpieczenia OC i AC, niezmiernie wysokie. Oprócz tego, posiadanie własnego motocykla wiąże się z koniecznością regularnego wykonywania przeglądu, wymianą opon, oleju, klocków hamulcowych, jak i garażowaniem. Wszelkie usterki muszą być naprawiane na koszt właściciela, co również podnosi ryzyko ewentualnych, dodatkowych kosztów. 

Wynajęcie jednośladu w tej sytuacji wydaje się o wiele lepsze – zwłaszcza dla osób, które nastawione są na korzystanie z motocykla głównie w wolnym czasie. Ponadto opcja wynajmu doskonale sprawdzi się u osób, które przed zakupem własnej maszyny, chcą przetestować wiele różnych modeli motocykli. Wynajem motocykla jest zatem świetną propozycją dla początkujących motocyklistów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tą formą aktywności. Oprócz tego oferta skierowana jest również do wszystkich fanów motoryzacji – zwłaszcza tych, którzy chcą przetestować inny model, niż sami posiadają. 

motocykl turystyczny wynajem

Wynajem motocykla na dłuższy czas – jaka firma będzie najlepsza?

Moto Adventure specjalizuje się wynajmie motocykli marki BMW. Firma wypożycza maszyny zarówno długoterminowo, jak i krótko – w zależności od preferencji klienta. Oferta Moto Adventure jest niezwykle szeroka, a w swojej flocie posiada wyłącznie topowe modele motocykli: BMW R 1250 GS, BMW R 1250 GS Adventure, BMW F 850 GS Adventure, BMW R 1250 RT oraz BMW F 900 XR. Firma działa na terenie całej Polski, oferując dostawę wybranego motocykla, za pomocą doświadczonych przewoźników, do klienta. Oferta skierowana jest przede wszystkim do osób, które z różnych przyczyn nie posiadają swojej maszyny. Dzięki Moto Adventure każdy miłośnik motoryzacji może spełnić swoje największe marzenia. Oferowane motocykle charakteryzują się niskimi przebiegami i doskonałym stanem technicznym. Warto skorzystać z wynajmu długoterminowego, by móc się cieszyć niezapomnianymi chwilami, spędzonymi w trasie.