Folie okienne w samochodzie

Zapewne duża część kierowców spotkała się już z takim sposobem ochrony szyby samochodowej. Część sobie chwali a część zastanawia się czy to w ogóle opłacalne? Ze względu na coraz większe zapotrzebowanie na tego typu produkty postanowiliśmy przybliżyć temat folii okiennych. Oto zestawienie najpopularniejszych folii stosowanych w motoryzacji:

  • typu HACCP – folia stosowana z powodzeniem w przemyśle spożywczym charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Bezbarwny materiał chroni przez odpryskami dzięki czemu może być z powodzeniem stosowana do oklejania szyb samochodowych;
  • antywłamaniowe – bezbarwne i bardzo wytrzymałe folie wykonane ze specjalnych materiałów zapewniają bezpieczeństwo nawet podczas bardzo silnych uderzeń. Eliminują efekt rozpryskania szkła i do pewnego stopnia gwarantują bezpieczeństwo przed włamaniem. Dodatkowo filtrują promieniowanie UV. Zainstalowane w aucie mogą być argumentem przy obniżaniu stawki za ubezpieczenie.
  • folie przeciwsłoneczne – jak sama nazwa wskazuje służą do odfiltrowania części światła widzialnego aby uniknąć oślepienia przez słońce. Podlegają ścisłym obostrzeniom w zakresie montowania ich w samochodach ponieważ nie mogą w znaczący sposób ograniczać widzenia.

Jak widać wybór folii jest duży jednak należy pamiętać, że niektórych z nich nie można nakładać na przednią czy boczną szybę. Folie okienne Rzeszów znajdujące się w obrocie muszą posiadać odpowiednie atesty poświadczające ich skuteczność oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *