Gdzie najlepiej kupować używane części do aut?

szrot

Używane części do aut to jedno z popularniejszych i zdecydowanie korzystniejszych finansowo rozwiązań w momencie, kiedy obecne elementy wyposażenia odmawiają posłuszeństwa. Zarówno na portalach aukcyjnych, jak i w popularnych szrotach z łatwością znajdziemy dziś właściwie każdą potrzebną nam część samochodową, co oczywiście sprawia, że możliwość znalezienia tych najwyższej jakości nie wiąże się już z koniecznością wizyty w autoryzowanym serwisie samochodowym.

Wiele osób, które nie mają z częściami samochodowymi do czynienia zbyt często zastanawia się, która opcja będzie dla nich korzystniejsza. Dzięki rozwojowi Internetu portale aukcyjne stały się przecież źródłem tanich części w zasięgu ręki. Czy oferowanym tam zamiennikom można jednak w stu procentach ufać? A części ze szrotu? Czy naprawdę nie nadają się do użytku?

Aukcje części samochodowych

W dobie masowej sprzedaży smartfonów i nieustannie rozwijającej się sieci Internetowej korzystanie z aukcji internetowych w celu znalezienia jakiegokolwiek przedmiotu wydaje się być najbardziej naturalną drogą działania. Z portalami takimi jak allegro czy olx oraz wieloma portalami nakierowanymi na konkretne kategorie rynkowe nie trudno o znalezienie optymalnej dla siebie oferty. Internet otworzył przed ludźmi drzwi do pozyskiwania klientów nie tylko w najbliższej okolicy, ale i całym kraju oraz za granicą. Dużym zainteresowaniem wśród internautów cieszą się przede wszystkim części samochodowe, które niegdyś były możliwe do kupienia tylko dzięki znajomościom specjalistów w serwisach samochodowych. Zdobycie rzadkiego, niezbyt popularnego zamiennika wymaga oczywiście nawet kilku tygodni intensywnych poszukiwań, jednak finalnie zawsze uda się coś znaleźć. Portale aukcyjne są więc pod kątem części samochodowych prawdziwą kopalnią złota. Czy mają jednak jakieś wady? Niestety tak.

Pierwszym i najbardziej zauważalnym problemem aukcji internetowych jest wiarygodność osób sprzedających i jakość pozyskiwanych części. Nie da się niestety zatuszować faktu, że wielu sprzedawców łudzi swoich kupców pięknymi zdjęciami i korzystnymi cenami, które w rzeczywistości nie odzwierciedlają otrzymanego przez kupującego produktu. Zamiast nowiutkich i dobrych jakościowo części dostają oni często brudne, używane i uszkodzone produkty, których nie można zwrócić bo sprzedający nagle zniknął. Problemy z fałszywymi aukcjami i oszustami internetowymi są dziś na porządku dziennym. Czy jest jednak jakaś równie tania alternatywa?

Części do samochodów na szrocie

Znalezienie właściwiej części na szrocie to często również trudna i żmudna praca – wiele osób potrzebuje odwiedzić nawet kilka punktów w okolicy by znaleźć to, czego poszukuje. Ci, którzy to robią zawsze podkreślają jednak, że warto. Miejsca, które zajmują się złomowaniem samochodów to przecież punkty prowadzone przez doświadczonych specjalistów w dziedzinie motoryzacji – tam każda część przydatna do użytku jest dla nich cenna! Wydobywane ze złomowanych pojazdów elementy są odnawiane i przywracane do stanu używalności, a następnie sprzedawane za niewielkie pieniądze.

Złomowisko

Szroty często mylone są ze złomowiskami, co jest dużym błędem. Obie te działalności są ze sobą powiązane, jednakże istnieje między nimi duża różnica. Firmy prowadzące złom najczęściej przed kasacją samochodu starają się wydobyć elementy, które można szybko naprawić i odrestaurować, a następnie sprzedać. Podsumowując – części są w pełni sprawne i nadają się do użytku. Pochodzą one z aut, które zostały oddane na złom.

Wystarczy odrobina chęci i zapał do poszukiwań, by małym kosztem odrestaurować własny samochód i tchnąć w niego zupełnie nowe życie. Szrot to nie złomowisko, na którym składowana jest sterta metalowych śmieci – to punkt, w którym części z używanych, niezdatnych do jazdy samochodów mogą zostać ponownie odnalezione i wykorzystane. Tanio, szybko i bezpiecznie – takiej kombinacji nie jest w stanie zapewnić większość aukcji. Jeśli więc potrzebujesz części na już i nie chcesz czekać na dostarczenie potrzebnych ci części, wybierz się na pobliski szrot i sprawdź, czy nie ma tam czegoś dla ciebie.


Artykuł powstał w ramach współpracy z firmą DWCAR: www.zlomowaniepawlak.pl.