Jakie auto 9 osobowe warto wynająć?

samochód dostawczy

Duże samochody osobowe to dziś podstawa niemalże każdej działalności. Codzienne dostawy towarów do sklepów, transport dla ekip remontowych, rozwożenie paczek i przesyłek kurierskich – trudno wyobrazić sobie ulicę bez widoku wszelkiego rodzaju busów i pakownych samochodów.

Wybranie odpowiedniej dla biznesu floty jest jednak równie trudne, jak stworzenie solidnego i rzetelnego biznesplanu. A przecież utrzymanie i eksploatację pojazdów też trzeba w nim ująć!

Rozpoczęcie działalności od zakupienia aut dostawczych może okazać się zamiarem ponad twoje możliwości finansowe, dlatego też na rynku powstaje dziś coraz więcej firm zajmujących się wynajmem samochodów 9-cio osobowych dla firm i klientów indywidualnych. Dlaczego warto skorzystać z takiej oferty i w jaki sposób wybrać samochód odpowiedni do potrzeb twojej firmy?

Jak wybrać dobre auto 9 osobowe?

Samochody 9 osobowe  przeznaczone są do przewozu ludzi i materiałów. Każde auto może się od siebie różnić długością, szerokością oraz pojemnością tak zwanej „paki”.

Opel Vivaro

Bardzo popularnym samochodem 9 osobowym jest Opel Vivaro. To auto cechuje się wysokim komfortem jazdy oraz dużą bezawaryjnością.

To, co będzie pasowało firmie dostarczającej kwiaty czy małe przesyłki nie sprawdzi się w firmie budowlanej czy przeprowadzkowej. Kurierzy to również zupełnie inne wymagania uzależnione przede wszystkim od rodzaju obsługiwanych przez nich przewozów i przesyłek – w końcu nie każdy samochód pomieści paczkę w której znajduje się rower czy przedmioty dużych gabarytów.

Pod uwagę należy wziąć też oczywiście koszty eksploatacji, bo przecież nawet dwa samochody o tej samej pojemności bagażnika mogą mieć inne spalanie, być bardziej awaryjne czy wymagać większych umiejętności kierowcy. Na jakie samochody stawiają wypożyczalnie i który z nich będzie dobry dla twojej firmy?

Busy 9-cio osobowe warte uwagi

Opel Vivaro

Jest to samochód o przedłużonym tyle, przystosowany przede wszystkim do przewozu ludzi, ale także doskonały w przypadku transportu długich przedmiotów.

Z 9 miejscami siedzącymi, samochód doskonale sprawdzi się jako auto dla firm budowlanych i każdego przedsiębiorstwa, które potrzebuje przewozić swoich pracowników z miejsca na miejsce.

Nawet przy zajętych miejscach siedzących wymiary bagażnika to 180cm długości na 169 cm szerokości, a więc wszelkie sprzęty z powodzeniem zmieszczą się w nim razem z pracownikami.

Peugeot Traveller

Podobnie jak w przypadku Opla Vivaro, Peugot Traveller to samochód doskonały zarówno do transportu przesyłek i przedmiotów, jak i ludzi. Z 8 siedzeniami, które można swobodnie wypinać i ustawiać w dowolnej konfiguracji, samochód ten sprawdzi się zarówno dla firm wymagających miejsca pakowego, jak i faktycznych miejsc siedzących.

Mercedes Vito Long

Ciekawa pozycja dla firm, które poza długą paką i możliwością regulacji miejsc siedzących (których jest tu aż 9) potrzebują na przykład możliwości montażu boxu dachowego. Tu przestrzeń pakowa po zamontowaniu wszystkich siedzeń jest naprawdę istotna, a sam samochód wraz ze wspomaganiem kierownicy, łańcuchami śniegowymi i mocnym silnikiem prowadzi się naprawdę dobrze.

Ford Tourneo Custom

To już ostatnia, choć zdecydowanie dorównująca reszcie propozycja dla firm, które planują wyjazd służbowy lub prywatny w większym gronie, realizują większe zlecenie wymagające nie tylko materiałów, ale i większej ilości pracowników, czy też oferują usługi przeprowadzkowe i potrzebują naprawdę pojemnej „paki” oraz możliwości konfiguracji ustawienia siedzeń.

Ciekawym atutem jest wysokość samochodu, która pozwala na przewożenie mebli czy innych wysokich przedmiotów bez większego problemu.