Woskowanie karoserii

Bardzo lubimy chwalić się swoim samochodem. Nie musi być wcale nowy by móc go prezentować znajomym i rodzinie. Nawet kilkuletni pojazd może dobrze wyglądać, jeśli będziemy o niego odpowiednio dbali. Nie chodzi tylko o zwalczanie usterek mechanicznych. Bardzo ważna jest zewnętrzna kosmetyka auta. Lakier w doskonałym stanie jest naszą wizytówką, sprawia, że samochód wygląda jak nowy.

By zapewnić taki efekt konieczne jest woskowanie lakieru. Należy je wykonywać regularnie, co kilka miesięcy. Dzięki temu samochód, pomimo upływ lat będzie wyglądał jakby został niedawno odebrany z salonu.

Niezbędne przygotowanie do woskowania samochodu

Przed przystąpieniem do woskowania konieczne jest dokładne umycie powierzchni do tego przeznaczonych. Podczas czyszczenia usuwa się zabrudzenia pokrywające karoserię, powstałe podczas używania auta. Następnie przychodzi czas na kompleksowe mycie przy pomocy aktywnej piany. Po użyciu piany następuje mycie ręczne. Dopiero po wysuszeniu samochodu można przejść do kolejnych etapów.

Dalej pojawia się kolejna czynność, czyli polerowanie samochodu. Jest to bardzo ważne i niepozbawione zalet. Samochód odzyskuje utracony blask i doskonały wygląd zewnętrzny. Znikają rysy, zmatowione i utlenione fragmenty lakieru. Polerowanie odbywa się w maksymalnie 3 etapach. Ile ich dokładnie będzie zależy od poziomu zniszczenia lakieru. Auto, które zostało w ten sposób przygotowane może zostać poddane woskowaniu.

Zalety woskowania

Po korekcie lakieru przychodzi kolej na kolejne prace. Woskowanie samochodu jest bardzo ważne od samego początku jego użytkowania. Powinno być stosowane we wszystkich samochodach. Nawet tych zakupionych w salonie. Ta forma kosmetyki niesie ze sobą wiele zalet:
• Minimalizację szkodliwego wpływu warunków atmosferycznych na wygląd lakieru.
• Zapewnia nam dużą łatwość w samodzielnej pielęgnacji samochodu. Mycie na myjni staje się znacznie prostsze.
• Lakier będzie dużo lepiej chroniony w okresie zimowym. Sól, którą posypywane są drogi w żadnym stopniu nie zaszkodzi karoserii.
• Cechą woskowania, o której warto wspomnieć jest zabezpieczenie karoserii przed utlenianiem i blaknięciem. Pokrycie auta powłoką ochronną w znacznym stopniu przyczyni się do uchronienia lakieru przed rysami i odpryskami. Warto pamiętać, że w miejscach ubytku lakieru może powstawać korozja.
• Promieniowanie UV nie będzie dłużej zagrażać autu.

woskowanie samochodu Szczecin

Ogromne znaczenie woskowania

Woskowanie samochodu lakieru wpływa pozytywnie na wygląd, lecz to nie jedyna zaleta. Auto będzie znacznie łatwiej utrzymać w dobrym stanie wizualnym. Jeżeli będziemy o tym pamiętać, nasz samochód znacznie dłużej zachowa świetny wygląd. Wtedy, decydując się na sprzedaż, stanie się ona znacznie łatwiejsza. Potencjalni kupcy chętniej kupują samochody zadbane z zewnątrz. Tak, więc woskowanie karoserii jest zdecydowanie ważną kwestią, jeśli chodzi o dbanie o samochód.

ę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *