Kosmetyki do karoserii samochodu

Samochód, nawet ten najbardziej zaniedbywany może powrotem odzyskać piękny wygląd, jeśli zaczniemy stosować odpowiednie, wysokiej jakości kosmetyki. Dzisiejszy rynek samochodowy oferuje kierowcom najróżniejsze preparaty i sprzęty do dbania o karoserię. W tym artykule skupiamy się na akcesoriach, które pozwolą nam porządnie wypolerować i nawoskować karoserię każdego samochodu. Na doprowadzenie naszego samochodu do stanu świetności składa się nasza chęć, czas oraz właściwe środki chemiczne i sprzęt.

Kosmetyki do karoserii samochodu warto wybrać u sprawdzonego producenta lub dystrybutora. Obecnie, poprzez rozwój technologii i zwiększające się potrzeby rynku, mamy dostęp do najlepszej jakości detergentów do czyszczenia oraz do sprzętów. Aby odpowiednio zadbać o karoserię swojego samochodu, zapoznaj się z poniższym wykazem niezbędnych produktów.

Polerowanie lakieru – jakie kosmetyki kupić?

Karoseria jest tym elementem samochodu, który wymaga od na szczególnej pielęgnacji. Warto więc zaopatrzyć się w coś więcej niż tylko szampon, którego używamy do mycia karoserii. Nadawanie naszemu pojazdowi atrakcyjnego wyglądu nie jest proste. Warto jednak wiedzieć jakie kosmetyki należy posiadać, żeby sprawić by nasze auto wyglądało jak nowe.

Pierwszym, istotnym kosmetykiem, jaki należy posiadać, jest wosk samochodowy. Wosk do karoserii może być dostępny w formie sprayu, płynie lub paście. Zadaniem wosku jest ochrona lakieru przed kurzem i różnego rodzaju zanieczyszczeniami oraz zarysowaniami. Nakładanie wosku pozwala wypełnić niezbyt głębokie rysy. Dodatkowo, stosując wosk samochodowy możemy nadać karoserii połysku oraz pogłębić jej kolor.

Nie można jednak zapomnieć o paście polerskiej wysokiej jakości. Pasty polerskie są niezastąpione w przypadku uszkodzonego lakieru. Pasta polerska jest środkiem ściernym, dzięki któremu możemy zarówno w szybki sposób wypolerować karoserię, jak i nadać wysoki połysk podczas wykańczana. Stosowanie pasty polerskiej pomoże nam pozbyć się śladów, jakie pozostają na karoserii po szlifowaniu. Do pielęgnacji naszego samochodu warto wybrać pastę, która nie zawiera silikonu i która pozwoli nam znacznie skrócić czas polerowania. Trzeba również pamiętać o tym, by zainwestować w taką pastę polerską, która będzie prosta w użyciu i uniwersalna.

Sprzęty do polerowania karoserii

Polerowanie lakieru przyniesie świetne efekty, jeśli zainwestujemy w wysokiej klasy, markowe sprzęty. Same kosmetyki takie jak pasty czy wosk nie wystarczą. Aby prawidłowo przeprowadzić proces polerowania karoserii, musimy zaopatrzyć się w odpowiednio dobrane pady polerskie oraz gąbki polerskie.

Pady polerskie mają różne stopnie twardości. Należy je dobierać do poszczególnych kroków w procesie polerowania w taki sposób, by nie zarysować karoserii oraz nie spowodować przebarwień. Producenci oferują podobne stopnie twardości – dzięki temu, możemy zaopatrywać się w sprzęty różnych marek, gdy zajdzie taka potrzeba. Najtwardsze pady polerskie – heavy cut, stosuje się do ścierania warstwy wierzchniej. Do takich padów zaleca się stosowanie past gruboziarnistych. Następny rodzaj padów polerskich – medium – są klasyfikowane jako gąbki o średniej twardości. Są one wykorzystywane w dalszym etapie polerowania karoserii. Gąbki polerskie medium są stosowane razem z pastami średnioziarnistymi. Miękkie pady – finish/ final finish – należy wykorzystać podczas wykańczania powierzchni. Taki pad wymaga zastosowania pasty typu final finish. Można nimi również nanosić wosk samochodowy. Gąbki polerskie mogą mieć różne struktury. Mogą być one gładkie, karbowane czy przypominające plaster miodu.

wypolerowany samochód

Firmowe kosmetyki i sprzęty do karoserii

Chcąc odnowić wygląd naszego samochodu, musimy korzystać z produktów zaufanych i cenionych marek. Jedną z nich jest firma Farecla, która oferuje na  swojej stronie internetowej od ponad 50 lat najwyższej jakości pasty polerskie, woski samochodowe, pady oraz gąbki polerskie oraz inne akcesoria. Oferta firmy obejmuje różne linie kosmetyków i sprzętów do polerowania karoserii samochodowej.