Koszt profesjonalnego prania samochodowej tapicerki – od czego zależy?

wnętrze samochodu

Jeśli chcemy, by nasze auto prezentowało się schludnie nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz, od czasu do czasu wypada zainwestować w profesjonalne czyszczenie tapicerki samochodowej. Specjalista bowiem wyczyści tapicerkę dokładniej dzięki użyciu profesjonalnych środków chemicznych, którymi nie dysponujemy w domowym składzie chemii. A od czego zależy koszt takiej usługi?

W aucie spędzamy od kilku do nawet kilkunastu godzin dziennie, co sprawia, że powinniśmy dbać o jego czystość. Nie jest to jednak łatwe – przebywamy w nim w butach, często wchodząc bezpośrednio z błotnistych nawierzchni, przez co brudzą się elementy jego wnętrza. Nie inaczej jest z tapicerką – ta wskutek długotrwałego użytkowania wyciera się bądź traci blask. Jest narażona na różnego rodzaju czynniki brudzące, takie jak kurz, tłuszcz, pot czy cukier, zwłaszcza jeśli w aucie jemy bądź pijemy. Gdy naszym rodzinnym autem podróżują dodatkowo dzieci bądź pies, który z oczywistych względów samodzielnie o czystość nie zadba, mamy gwarancję, że nasza tapicerka od czasu do czasu będzie wymagała ręki specjalisty choćby ze względu na obecność sierści.

Od czego zależy koszt prania samochodowej tapicerki? Od zakresu usługi

Jeśli jeżdżąc samochodem, nie przewozimy dodatkowych pasażerów, a zabrudzenia są zlokalizowane głównie na przednich fotelach, to koszt usługi będzie niższy, ponieważ pracownika czeka mniej pracy. Z kolei gdy zdecydujemy się na dodatkowe usługi w postaci odkurzania, prania tak zwanej podsufitki czy przestrzeni pod wycieraczkami, to musimy liczyć się z wyższym wydatkiem.

Cena zależy także od czasu, który specjalista poświęci na czyszczenie tapicerki naszego auta

W zależności od zakresu usługi, specjalista musi poświęcić na pranie tapicerki naszego bezcennego wozu odpowiednią ilość czasu. Przy zwykłym praniu przednich foteli wystarczy godzina. Ale jeśli postawimy na szeroki zakres usług w postaci czyszczenia kanapy, podsufitki, wyjmowanych dywaników, podłokietnika czy bagażnika, konieczna jest poświęcenie nawet kilkunastu godzin. Za ten czas również trzeba zapłacić. Ponadto czyszczenie nie obędzie się bez wykorzystania niezbędnych środków zakupionych przez daną firmę, je też trzeba wliczyć w koszt usługi.

odkurzanie tapicerki

Szybkość realizacji zlecenia. Potrzebujesz czysty samochód „na już”? Zapłacisz więcej

Wszędzie tam, gdzie możemy wybrać tapicerkę samochodową, obowiązują konkretne terminy. Jeśli nie umówimy się wcześniej na tego typu usługę, tylko przyjedziemy i chcielibyśmy wyprać tapicerkę od razu danego dnia, za tempo realizacji z pewnością będziemy musieli dodatkowo zapłacić i to nie tylko dlatego, że czas to pieniądz, ale także dlatego, że prawdopodobnie konieczne będzie odsunięcie w czasie zleceń dla innych klientów. O ile okaże się to w ogóle możliwe.

Większe auto, większy koszt

W przypadku usług z zakresu prania i czyszczenia tapicerki samochodowej wielkość zdecydowanie ma znaczenie – za pranie tapicerki w aucie niewielkim, przeznaczonym do użytku dla dwóch osób z pewnością zapłacimy mniej, niż gdybyśmy przyprowadzili auto dostawcze, które po pierwsze jest znacznie większe, a po drugie narażone na bardziej odporne zabrudzenia w zależności od tego, do przewożenia jakiego rodzaju towarów je wykorzystujemy.

Wyczyść tapicerkę z Pucycar!

Jesteś z Warszawy, Piaseczna lub okolic i chcesz wyczyścić tapicerkę w swoim aucie? Wybierz firmę Pucycar, dzięki której kompleksowo wypierzesz tapicerkę skórzaną, jak i materiałową. Odkurzymy i wyczyścimy Twój wóz tak, że po powrocie ledwie go poznasz. Umyjemy fotele, kanapę, szyby, podsufitkę, przestrzeń kierownicy czy ekranów LCD – wszystko według Twoich oczekiwań.