Oklejanie samochodu, czy powłoka ceramiczna – co wybrać?

Zakładanie folii samochodowej

Każdy miłośnik motoryzacji wie, że zadbany pojazd to zarówno piękne i dopieszczone wnętrze, jak i doskonały wygląd na zewnątrz. Bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczenie karoserii przed uszkodzeniami mechanicznymi, negatywnym wpływem warunków atmosferycznych oraz odpryskami. Podpowiadamy, czy lepiej sprawdzi się powłoka ceramiczna, czy jednak oklejanie samochodu specjalną folią.

Powłoka ceramiczna – co to takiego?

Powłoka ceramiczna to dodatkowa warstwa nakładana na karoserię samochodu. Jest ona bardzo cienka, ma od 2 do 5 mm grubości. Jest też przeźroczysta i odporna na powierzchowne zarysowania. Zwiększa połysk lakieru i sprawia, że na karoserii tworzy się efekt lustra. Dzięki niej Twój pojazd będzie zwracał na siebie uwagę idealnie błyszczącą powierzchnią, widoczną z daleka i wyróżniającą się na tle innych.

Największą zaletą powłoki ceramicznej jest znaczne ułatwienie pielęgnacji auta. Połysk i idealnie gładka powierzchnia to jedno, ale dzięki takiemu pokryciu, do karoserii o wiele mniej przylega brud. Dodatkowo jej czyszczenie jest o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze, ponieważ powstałe plamy schodzą bez konieczności stosowania silnych środków chemicznych.

Taka powłoka dodatkowo uzupełnia odpryski w lakierze, które powstały wskutek użytkowania auta. Dzięki temu karoseria jest idealnie gładka i odporna na wpływ szkodliwych czynników zewnętrznych. Powłoki ceramiczne nie posiadają właściwości amortyzacyjnych, co oznacza, że nie chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Oklejanie samochodu folią ochronną

Folia ochronna to bardzo prosty i niedrogi sposób na zabezpieczenie lakieru auta. Dzięki nałożeniu specjalnej powłoki karoseria jest chroniona przed zarysowaniami, wpływem pyłów i piasku, a także szkodliwym działaniem soli przemysłowej oraz zmiennych warunków atmosferycznych. Chroni także przed uszkodzeniami mechanicznymi powstającymi wskutek użytkowania auta. Wszystko dzięki temu, że dobrej jakości folie ochronne posiadają właściwości amortyzacyjne.

Car wrapping - praca

Jej dużą zaletą jest fakt, że wcale nie musi być ona przeźroczysta. Można wybierać pośród wielu jej kolorów, dostępna jest matowa lub z połyskiem. Umożliwia to nie tylko zabezpieczenie karoserii, ale również stosunkowo tanią i szybką zmianę jej barwy. Ogromny wybór wielu różnych odcieni oraz stopnia natężenia połysku sprawia, że każdy znajdzie idealną folię dla siebie.

Ten produkt to także możliwość spersonalizowania pojazdu. Dzięki folii do wrappingu można okleić auto w dowolny wzór i nadać mu niepowtarzalnego charakteru. Jest to produkt trwały, umożliwiający zabezpieczenie oraz dający ogromne możliwości osobom kreatywnym, szukającym sposobu na wyrażenie siebie. Oznacza to, że dobra folia samochodowa zapewnia walory estetyczne oraz bardzo skuteczną ochronę karoserii przed uszkodzeniami.

Co wybrać: car wrapping czy powłoka ceramiczna?

Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje zalety. Powłoka ceramiczna umożliwia utrzymanie pojazdu w idealnej czystości i sprawia, że zabrudzenia nie wnikają w niewielkie pory w lakierze. Z kolei folia do oklejania pojazdów gwarantuje doskonałą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz daje możliwość zmiany koloru i spersonalizowania pojazdu. Wybór powłoki ochronnej zależy przede wszystkim od  indywidualnych preferencji użytkownika.

Wybierając car wrapping, należy pamiętać, aby odpowiednio dopasować nie tylko kolor folii, ale również wybrać typ odpowiadający kształtowi pojazdu. Istotny jest stopień elastyczności oraz sposób produkcji tego typu okleiny do karoserii. Jeśli zdecydujesz się na zastosowanie folii samochodowej od sprawdzonego dostawcy, zakupionej w godnym zaufania sklepie, możesz mieć pewność, że ochroni ona karoserię Twojego pojazdu na długo. Będzie solidna, trwała i bardzo wydajna.