W jaki sposób najlepiej wykonywać badania dla kierowców?

Tak naprawdę, każdy z nas wykonuje badania tam, gdzie jest mu najwygodniej. NFZ czy prywatna przychodnia – jest to kwestia tak naprawdę sporna. Dlatego nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Sposób badania jest w tym przypadku mało istotny –liczy się najbardziej jakość wykonanych badań oraz wyniki uzyskanych badań. Badania dla kierowców są konieczne, dlatego należy wykonać je jak najszybciej.

Badania wykonywane prywatnie umożliwiają nam często o wiele szybszy przebieg oraz otrzymanie wyników tuż po odbyciu badań. Jednak wszelkie badania wykonywane na NFZ również mogą zostać przeprowadzone w sposób sprawny i szybki. Dużo zależy od tego, kto jakie ma przekonania oraz gdzie jesteśmy aktualnie zapisani. Korzystanie z konkretnej przychodni może nam pomóc dostać się na badania dla kierowców o wiele szybciej, jednak najczęściej musimy wykonać je w zupełnie nowym, specjalnie wyznaczonym miejscu. Potrzebny jest pozytywny wynik badań, a takowy dostaniemy zarówno w przychodni prywatnej, jak i w ramach NFZ-tu.

Badania kierowców - Medical Lublin

Psychotesty zawierają część pisaną oraz sprawdzają refleks kierowcy.

Typy badań, jakie możemy odbyć

To jakie badania możemy odbywać, w dużej mierze zależy od danego prawa jazdy, jakie chcemy uzyskać. Na przykład, kierowca posiadający kategorię A, odbędzie badanie proste prowadzone przez lekarza upoważnionego do przeprowadzania rutynowych badań dla kierowców. Dodatkowo, konieczne jest zmierzenie glukozy we krwi oraz zbadanie pola widzenia. Wszelkie badania okulistyczne również są wykonywane dla podstawowej kategorii prawa jazdy. Warto jednak wiedzieć, że przy każdym typie prawa jazdy możemy uzyskać przeróżne typy badań koniecznych do zrealizowania. Dodatkowo, często oprócz badań podstawowych, możemy zostać poddani badaniom zupełnie innym. Najwięcej zależy od typu prawa jazdy oraz od orzeczenia lekarza. Jednak zupełnie inne typy badań odbędzie kierowca zawodowy posiadający kategorię CE. Wszystkie rodzaje badań dopasowane są do typu prawa jazdy oraz do indywidualnej kondycji zdrowotnej danego kierowcy.

Badania dla kierowców amatorów oraz zawodowych

Istnieje duża różnica między kierowcami zawodowymi oraz zwykłymi kierowcami, którzy używają samochodu do przemieszczania się między pracą i domem. Kierowca zawodowy musi mieć dodatkowe kwalifikacje, które przydadzą się w przypadku starania się o prawo jazdy danej kategorii. Jeśli chcemy uzyskać prawo jazdy kategorii B, wystarczą podstawowe badania wzroku, badania neurologiczne oraz różne testy, w tym i psychologiczne. Ze względu na coraz większą liczbę samochodów na drogach, konieczne jest zachowanie szczególnej ostrożności zarówno przez samych kierowców, jak i przez osoby ustalające testy oraz decydujące o rodzaju badań dla kierowców. Każdy, kto chce zostać kierowcą, musi przejść przez szereg badań i testów. Pomaga to wykryć osoby, które nie będą zdolne do prowadzenia pojazdów.


Badnia kierowców na terenie Lublina oferuje przychodnia Medical: http://www.badania-kierowcow.edu.pl.