Wypożyczenie samochodu osobowego – procedury

Dodge muscle car

W czasie podróży lub nawet podczas załatwienia codziennych spraw każdemu przydaje się samochód. Jednak nie każdy posiadacz prawa jazdy może nacieszyć się własnym pojazdem. Z pomocą przychodzą nam wypożyczalnie samochodów. Co warto wiedzieć przed wypożyczeniem samochodu osobowego?

Od czego zacząć?

Nasze poszukiwania najlepiej zacząć od sprawdzonych opinii znajomych lub innych osób. Jeśli jednak nie znamy nikogo kto poleciłby nam sprawdzone usługi możemy skorzystać z dedykowanych wyszukiwarek, gdzie nie tylko możemy znaleźć interesujące nas oferty, ale również je porównać. Gdy wybierzemy już konkretnych usługodawców podstawą jest dokładne zapoznanie się z umową. Wypożyczalnie często naliczają dodatkowe opłaty, których musimy być świadomi. Jedna z nich czeka nas jeśli chcemy wypożyczyć auto w jednym miejscu, a zwrócić je w innej lokalizacji. Kolejna kiedy chcemy wypożyczyć samochód poza godzinami otwarcia biura. Pod uwagę musimy wziąć również fakt, że stawna naliczana jest za każdą rozpoczętą dobę, także w wypadku gdy np. wypożyczymy auto o 10 jednego dnia a oddamy o 11 dnia następnego zapłacimy już za dwie doby. Wypożyczalnie nie ułatwiają także wynajmu młodym kierowcom. Zwykle osoby pomiędzy 21 a 24 rokiem życia muszą zapłacić więcej lub wypożyczenie jest całkowicie niemożliwe.

luksusowe auto sportowe - mclaren

Wypożyczalnie samochodów

Kolejno powinniśmy zapoznać się z polityką paliwową wybranej firmy. Najkorzystniejszą opcją jest zwrot auta z taką samą ilością paliwa z jaką wypożyczyliśmy samochód.  Złym wyborem jest wybranie auta o pełnym baku, a zwrócenie go bez benzyny. Wtedy zapłacimy zawyżoną cenę za paliwo oraz dodatkowe opłaty serwisowe. Następne koszty jakie nas czekają to pokrycie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej –OC, od uszkodzenia pojazdu – AC oraz na wypadek kradzieży. Czasem cena ta wliczona jest w cenę wynajmu, jednak warto wcześniej to skontrolować. Warto wiedzieć, że potrzebna będzie nam karta kredytowa. Zostanie bowiem na niej zablokowana kwota wkładu własnego. Jest ona związana z ubezpieczeniem AC. Określa ją ubezpieczyciel i jest to kwota, do wysokości której będziemy zobowiązani do odpowiedzialności za uszkodzenie lub kradzież pojazdu. Czasem w cenę depozytu jest również wliczony koszt paliwa. Musimy się liczyć także z tym, że w przypadku rezerwacji konieczna jest natychmiastowa wpłata całości ceny lub chociażby zaliczki. Ostatnim krokiem związanym z analizą kosztów jest zapoznanie się z warunkami anulacji. Szkoda bowiem, gdyby w przypadku zmian planów podróży przepadną nam wpłacone zaliczki czy depozyt.

Jak widać wypożyczenie samochodu nie jest tak łatwą sprawą. Z pewnością wiąże się z dość wysokimi kosztami, jednak kiedy świadomie wybierzemy usługodawcę możemy być pewni każdej wydanej złotówki. Z drugiej strony jest to niebywała wygoda i niezależność zwłaszcza, gdy chcemy podróżować szybko na niewielkich odległościach. Jest to też świetna opcja podczas wyjazdów ze znajomymi kiedy koszty rozkładają się na wszystkich pasażerów. Po więcej informacji serdecznie zapraszamy pod adres http://www.argrent.pl