Zabudowa samochodów dostawczych z wykorzystaniem sklejki

samochód dostawczy

Samochody dostawcze przewożą bardzo różnorodne towary pod względem gabarytów, wagi oraz materiałów. Sklejka drewniana znacznie ułatwia przewóz i zabezpiecza przewożone produkty.W samochodzie dostawczym, codziennie przewozi się wiele rożnych rzeczy. Każda z nich może cechować się czymś innym. W zależności od branży, w jakiej działamy, warto dostosować wnętrze auta dostawczego do potrzeb i wymagań przewożonego sprzętu. Wnętrza samochodów dostawczych są bardziej narażone na uderzenia, porysowania czy obtłuczenia. Z racji tego, iż w samochodzie dostawczym mogą być przewożone różnorodne paczki i produkty, czasem może się zdarzyć rozlanie niektórych produktów lub wysypanie. Zabrudzenia mogą powstać na skutek przewożenia żywności, akcesoriów artystycznych lub kosmetycznych i chemii.
Aby uniknąć wyżej wymienionych typów uszkodzeń, właściciele samochodów dostawczych stosują niebanalne i zyskujące na popularności rozwiązanie. Dostateczną ochronę wnętrza zapewni nam zastosowanie sklejki. Drewniany, pozornie wyglądający materiał, może zostać wykorzystany w przypadku samochodów dostawczych, które przewożą ciężkie, ostre i niewymierne, wielkogabarytowe przedmioty. Samochody kurierskie oraz dostawcze z różnych firm będą długo nam służyć wpływając na efekty pracy.

Dlaczego sklejka jest najlepszym rozwiązaniem?

Wiele jest branż, które wykorzystują sklejkę drewnianą do zabudowy samochodów dostawczych. Wnętrze samochodu – podłoga, ściany, często sufit oraz drzwi, są wyścielone sklejką. Materiał ten jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, zbyt duże obciążenia, obicia oraz pęknięcia.
Najczęściej, stosuje się sklejkę o klasie 2/2. Płaty forniru połączone w jedną całość mają jedynie 6 mm grubości. Mimo tego, stanowią skuteczną ochronę zarówno w branży budowlanej, elektronicznej, jak i spożywczej. Trzeba dodać, że sklejka dzięki swoim właściwościom, może być stosowana przez bardzo długi czas. Przewożąc codziennie kilkanaście – kilkadziesiąt razy ciężkie przedmioty, mamy zapewnioną należytą ochronę.
Sklejkę drewnianą bardzo często wykorzystuje się do wyposażenia wnętrz. Jest to więc dowód na to, że zastosowanie sklejki jak najbardziej nam się opłaci. Trwały materiał, który jest w stanie służyć przez wiele lat w domu jako pokrycie stopni schodów lub podłogi, jak najbardziej może zostać wykorzystany jako zabudowa samochodu dostawczego.

samochód dostawczy

Zabudowa samochodu dostawczego sklejką

Samochód dostawczy należy odpowiednio zabudować, by zapewnić bezpieczeństwo i ochronić wnętrze samochodu przed powyżej wymienionymi szkodami. Sposobem, jaki może zapobiec zabrudzeniom i obiciom, jest zastosowanie sklejki. Drewniana sklejka jest cienka i jednocześnie bardzo trwała i bardzo wytrzymała. Składająca się z kilku płatów forniru, sklejka może znaleźć swoje zastosowanie w samochodach dostawczych, w których przewożone są ciężkie przedmioty czy specjalistyczne farby. Warto jest wykorzystać możliwości, jakie proponuje nam dzisiaj rynek. Sklejka, której cechy główne to twardość i odporność, jest materiałem idealnym, który nadaje się na zabezpieczenie samochodu dostawczego przed zróżnicowanymi uszkodzeniami.
Gdzie można zakupić i jak wybrać taką sklejkę? Otóż, istnieje wiele firm, które mogą nam obecnie zaproponować gotową zabudowę do konkretnych modeli aut dostawczych. Biorąc pod uwagę fakt, iż rozwiązanie to jest coraz bardziej popularne i chętniej wykorzystywane, szeroka oferta rynku pozwoli skorzystać z oferty każdemu, kto posiada samochód dostawczy.
Najwyższej jakości sklejkę drewnianą, którą można wykorzystać do wyścielenia wnętrza samochodu dostawczego, można dostać w firmie Betulla, która oferuje bogaty wybór wśród wielu rodzajów sklejek brzozowych.