Jak wygląda transport fortepianów?

Usługi transportowe w dzisiejszych czasach są dobrze rozwinięte i umożliwiają przewóz praktycznie wszystkiego – zwierzęta, przedmioty wielkogabarytowe oraz substancje chemiczne to tylko nieliczne z rzeczy, które możemy bezpiecznie przetransportować z punktu A do punktu B.  Problem pojawia się w momencie, kiedy duży przedmiot znajduje się na 8. piętrze w mieszkaniu a musimy znieść go po wąskiej klatce schodowej na dół? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy, kiedy przyjrzymy się bliżej firmom zajmującym się profesjonalnym transportem fortepianów, pianin oraz pozostałych instrumentów muzycznych.

Jak dobrze wiemy, instrumenty należą do przedmiotów niezwykle delikatnych – nawet drobne uszkodzenie oraz niewidoczne naruszenie ich konstrukcji może doprowadzić do utraty jakości brzmienia. Przy ich przewożeniu należy więc zachować szczególne środki ostrożności. W tym celu firmy przez lata wypracowują różne techniki przewozu oraz zabezpieczania przedmiotów.

Bezpieczny przewóz fortepianu

W pierwszej kolejności zajmijmy się najtrudniejszym do realizacji scenariuszem: Musimy znieść zabytkowy fortepian z 15. piętra bloku, a następnie przetransportować go w niekorzystnych warunkach pogodowych na drugi koniec miasta.

Jak sprawić, aby tak duży przedmiot zmieścił się w drzwiach, a następie został bez uszkodzenia zniesiony na parter? W takich sytuacjach niekoniecznie musimy znosić go klatką schodową. Firmy coraz częściej wykorzystują specjalne dźwigi, które pozwalają na bezpieczne spuszczenie przedmiotu z dowolnej odległości. W przypadku instrumentów o mniejszych gabarytach istnieje możliwość zniesienia ich w tradycyjny sposób, co wiąże się z mniejszymi cenami.

Przed dokonaniem tej operacji fortepian bądź pianino musi zostać odpowiednio zabezpieczone – instrument wkłada się do specjalnej skrzyni, która zabezpiecza przed obiciami oraz większymi uszkodzeniami. W celu zabezpieczenia stosuje się również specjalne koce.

Transport pianin - BRODA

Po zniesieniu przedmiotu jest on wkładany do pojazdu oraz zabezpieczany na czas transportu.  Samochody są specjalnie przystosowywane do przewożenia instrumentów, w szczególności drewnianych. Firma wybiera najlepszą drogę dostawy – w tym celu wybiera się drogi w najlepszym stanie, aby zminimalizować szanse na uszkodzenie fortepianu w aucie dostawczym.

Następnie fortepian jest wypakowywany i wnoszony na górę za pomocą dźwigu bądź standardowo.

Ceny transportu pianina

Z racji na stosowanie nowoczesnych technologii oraz ryzyka ponoszonego przez firmy transportowe, ceny nie należą do najmniejszych. Transport pianina może kosztować już 300 złotych, ale dużo zależy od jego rozmiarów, odległości oraz innych czynników. Jeżeli istnieje potrzeba użycia specjalnego dźwigu, to koszta mogą się dodatkowo zwiększyć. Najlepiej jest więc skontaktować się z firmą i poprosić o dokonanie wyceny.


Profesjonalnym transportem pianin i fortepianów na terenie Warszawy zajmuje się firma BRODA: http://transportfortepianow.pl – zachęcamy do odwiedzin strony internetowej.