Jakie auto dostawcze warto wynająć?

samochód dostawczy

Samochody dostawcze to dziś podstawa niemalże każdej działalności. Codzienne dostawy towarów do sklepów, transport dla ekip remontowych, rozwożenie paczek i przesyłek kurierskich – trudno wyobrazić sobie ulicę bez widoku wszelkiego rodzaju busów i pakownych samochodów.

Wybranie odpowiedniej dla biznesu floty jest jednak równie trudne, jak stworzenie solidnego i rzetelnego biznesplanu. A przecież utrzymanie i eksploatację pojazdów też trzeba w nim ująć!

Rozpoczęcie działalności od zakupienia aut dostawczych może okazać się zamiarem ponad twoje możliwości finansowe, dlatego też na rynku powstaje dziś coraz więcej firm zajmujących się wynajmem samochodów dostawczych dla firm i klientów indywidualnych. Dlaczego warto skorzystać z takiej oferty i w jaki sposób wybrać samochód odpowiedni do potrzeb twojej firmy?

Jak wybrać dobre auto dostawcze?

Samochody dostawcze przeznaczone są do przewozu ludzi i materiałów. Każde auto może się od siebie różnić długością, szerokością oraz pojemnością tak zwanej „paki”.

auto dostawcze

Jednym z najważniejszych elementów auta użytkowego jest przestrzeń ładunkowa. Ta też będzie stanowiła najważniejsze kryterium podczas wyboru samochodu dostawczego odpowiedniego dla potrzeb twojej firmy.

To, co będzie pasowało firmie dostarczającej kwiaty czy małe przesyłki nie sprawdzi się w firmie budowlanej czy przeprowadzkowej. Kurierzy to również zupełnie inne wymagania uzależnione przede wszystkim od rodzaju obsługiwanych przez nich przewozów i przesyłek – w końcu nie każdy samochód pomieści paczkę w której znajduje się rower czy przedmioty dużych gabarytów.

Pod uwagę należy wziąć też oczywiście koszty eksploatacji, bo przecież nawet dwa samochody o tej samej pojemności bagażnika mogą mieć inne spalanie, być bardziej awaryjne czy wymagać większych umiejętności kierowcy. Na jakie samochody stawiają wypożyczalnie i który z nich będzie dobry dla twojej firmy?

Samochody dostawcze warte uwagi

Opel Vivaro

Jest to samochód o przedłużonym tyle, przystosowany przede wszystkim do przewozu ludzi, ale także doskonały w przypadku transportu długich przedmiotów.

Z 9 miejscami siedzącymi, samochód doskonale sprawdzi się jako auto dla firm budowlanych i każdego przedsiębiorstwa, które potrzebuje przewozić swoich pracowników z miejsca na miejsce.

Nawet przy zajętych miejscach siedzących wymiary bagażnika to 180cm długości na 169 cm szerokości, a więc wszelkie sprzęty z powodzeniem zmieszczą się w nim razem z pracownikami.

Peugeot Traveller

Podobnie jak w przypadku Opla Vivaro, Peugot Traveller to samochód doskonały zarówno do transportu przesyłek i przedmiotów, jak i ludzi. Z 8 siedzeniami, które można swobodnie wypinać i ustawiać w dowolnej konfiguracji, samochód ten sprawdzi się zarówno dla firm wymagających miejsca pakowego, jak i faktycznych miejsc siedzących.

Mercedes Vito Long

Ciekawa pozycja dla firm, które poza długą paką i możliwością regulacji miejsc siedzących (których jest tu aż 9) potrzebują na przykład możliwości montażu boxu dachowego. Tu przestrzeń pakowa po zamontowaniu wszystkich siedzeń jest naprawdę istotna, a sam samochód wraz ze wspomaganiem kierownicy, łańcuchami śniegowymi i mocnym silnikiem prowadzi się naprawdę dobrze.

Ford Tourneo Custom

To już ostatnia, choć zdecydowanie dorównująca reszcie propozycja dla firm, które planują wyjazd służbowy lub prywatny w większym gronie, realizują większe zlecenie wymagające nie tylko materiałów, ale i większej ilości pracowników, czy też oferują usługi przeprowadzkowe i potrzebują naprawdę pojemnej „paki” oraz możliwości konfiguracji ustawienia siedzeń.

Ciekawym atutem jest wysokość samochodu, która pozwala na przewożenie mebli czy innych wysokich przedmiotów bez większego problemu.